Štípací automaty na výrobu palivového dřeva

Prodej štípací automatů na výrobu palivového dřeva WOODY PROCESORS jsme se rozhodli na základě zvýšené poptávky a nedostatku těchto strojů na Evropském trhu. Také máme vlastní zkušenosti, kdy jsme chtěli koupit pro naši firmu štípací automat a rozšířit, tak výrobu a uspokojit poptávky na palivové dřevo.  Obeslali jsme mnoho evropských značek, ale bez úspěchu. Výrobní závody převážně neberou nové zákazníky. Jelikož nejsou schopni je uspokojit. Ceny Evropských strojů pro výrobu palivového dřeva začínají minimálně okolo 1 mil. Korun bez DPH. Dodací lhůta od objednání, více jak 18 měsíců.

To je pro firmy nepředstavitelná doba a investiční zátěž, dlouhá čekací doba, stroj nemůžete využívat k vytváření zisku. Je nám jasné, že se jedná o stroje na zakázku. Evropa oproti Asii nezvládá porývat poptávky a udržet dostupnou cenu.

Vzhledem k tomu, že máme dlouhodobou zkušenost s dovozem různého druhu zboží, tak jsme se obrátili na Asijské výrobní závody. Odezva byla příznivá. Obdrželi jsme mnoho nabídek ke spolupráci. Továrny jsme řádně protřídili, podle zkušeností, dlouhodobému působení na světovém trhu, ročního obratu, recenzí a zkušenosti firem z celého světa. Dalším faktorem je poskytování služeb ze strany dodavatele, co nejdelší tovární záruka, také náhradní díly. Online servisní, technická podpora 24/7. K řešení problémů. Skvělý poměr ceny a výkonu pro zpracovatelé palivového dřeva. Bez ohledu nato, jestli jste firma, rodinný dům penzion, farma, obce, města ATD. Kde jinde než ASIE, USA, CANADA, INDIE, SEVERNÍ EVROPA dokáže tyto stroje řádně prověřit v praxi.

Podle nabídky a poptávky na internetu. Zjistili jsme, že zákazníci se v tomto oboru moc neorientují. Štípací automat, ŠTÍPACÍ PROCESOR, je obecný název pro tyto stroje. Ale málo kdo ví, že se třídí na několik kategorií. Podle fyzické náročnosti při zpracování dřeva, druhu pohonu, elektromotor, benzinový nebo naftový motor, PTO pohon pomocí přídavného zařízení, hřídelí k traktoru. Dalším kritériem je zvolení druhu pily. Nejčastější je řetězová, dále kotoučová. Zde je hodně hlavní faktorů, hloubka prořezu, štípací síla, vyznačuje se v tunách. Jedná se vždy o maximální vyvinutý tlak na poleno směrem ke štípacímu klínu.  

Na trhu je nepřeberné množství strojů s různou intenzitou síly, 2<>100 tun. Od malých štípaček, až po velké průmyslové stroje. Při výběru je třeba sledovat další faktor a tím je použitelnost stroje. Některé mají kratší pracovní dobu souvislého provozu a výkonu. Důvodem je přehřáti stroje nebo přetížení. Hlavně se jedná o elektrické pohony.  
 

Hobby – určeno pro menší zpracování dřeva do 20 m3 ročně, malé štípačky, malé štípací automaty se štípací sílou do 8 tun. Průměr kmene max do 25 cm. Celý proces zpracování je manuální včetně řezu, tah pákou ve směru řezu.

Polo profi – je určeno malým firmám pro zpracování dřeva do 500 m3 ročně. Štípačky, štípací automaty nebo štípací poloautomaty se štípací sílou do 12 tun a průměr kmene od 10 do 35 cm. Lišta 40 cm. Kotoučová pila 700, 800,900, 1065mm

Profi – určeno firmám pro zpracování dřeva do 1500 m3 ročně. Štípačky, štípací automaty nebo štípací poloautomaty se štípací sílou od 12 a více tun. Průměr kmene od 10 do 42 cm, Pila kotoučová pila, řetězová pila s délkou, až 900 mm.  

Průmyslové stroje – jsou pro firmy, které zpracovávají dřeva od 1500 m3 ročně a více. Štípačky, štípací automaty nebo štípací poloautomaty se štípací sílou od 16 tun – 100 tun. Průměr kmene od 10 do 80 cm. (výrobní linky) pila kotoučová nebo lištová s větší hloubkou prořezu. 

Již jste přesvědčení si vybrat štípací automat? Což je dobré. Nejprve, než se rozhodnete investovat, tak je třeba si říci co od takového stroje očekáváte. Kolik m3 palivového dřevo ročně chcete zpracovávat včetně dlouhodobého výhledu.

Také, jakou fyzickou námahu chci vynaložit při zpracování dřeva. Předpokládáme, že co nejmenší. Fyzická námaha je to, proč chceme investovat do stroje, který nám pomáhá výrazně ulehčí vaší práci.

Třídění strojů podle fyzické námahy  a ovládání:

Štípačky a manuální automaty, veškerá činnost je manuální, řezání pilou, nastavení štípacího kříže, zásobován dřeva k pile je rovněž manuální.  

Poloautomaty, mají již převážné vylepšené ovládání pily hydraulické, zásobování dřevem k pile, vstupním pásovým dopravníkem řízený hydraulicky. Nastavení štípacího kříže je manuální. Zde je fyzicky námaha o něco lehčí. Zásobování dřevem do stroje je možné přídavným příčným zásobovacím stolem, který bývá u některých značek za příplatek.  

Profi automaty se vyznačují tím
, že většina úkonů je prováděna hydraulicky pákou z ovládacího panelu, zásobování dřevem do stroje, řez kmene, štípací klín, výstupní dopravník. ATD. Zde se to liší jen podle výrobce a stylu podávání do stroje. Není nutné zde zdůrazňovat to, že práce na Profi automatu je ze všech skupin, co se týká fyzické námahy nejlepší. Také se zde počítá s výrobou velkého množství zpracovaného dřeva.

Výrobní automatické linky vyrobené v Evropě. Zpracování palivového dřeva jsou koncipována na nepřetržitý a více směnný provoz. Jsou umisťovány ve výrobních závodech v halách s trvalým přísunem dřeva. V české republice se takové průmyslové linka nenachází. Jedná se o investice řádově 10 mil korun. Tyto stroje jsou velmi náročné na energie. Vyžadují průmyslové elektrické připojení například 63 - 100 KW. Náhrada je velké Dieselové motory. ATD. 

Výrobní speciály jde o motorizované výrobní linky umístněné na nákladních automobilech poháněné naftovými motory. 

Věříme, že jsme vám trochu nastínili problematiku ohledně strojů na zpracování palivového dřeva  


Naše nabídka strojů.:

Štípací automat BTR 50T/ 450 Kotoučová pila    ALL IN - všechno v jednom, ovládání plně hydraulický

 štípací automat BTR 50/450

Štípací automat BTR X35T/ 600 řetězová pila     ALL IN - všechno v jednom, ovládání plně hydraulický.
K dodání více variant motorových jednotek, také elektromotor.

 BTR 30 /500

Štípací automat BRT30T/ 500 řetězová pila    Pila a podávací stůl jsou oddělené, ovládám plně hydraulicky. 

 
Štípací automat BTRX35600

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení