Skladování dřeva

Jak odměříme správnou m3 dřeva pro zákazníka

Jak odměříme správnou m3 dřeva pro zákazníka

Co jako spotřebitel nechte dostat do bytu? Dřevo, které je špinavé plné pilin, plísně, houbových sporů, dřevo zapáchá, mokré dřevo je špatně skladované dřevo již u výrobce. Hlavní atributy, co by zákazník měl vědět, také vidět na vlastní oči.
Kvalitní krbové dřevo vhodné k přímému topení. 

Až si budete vybírat dřevo u dodavatele je třeba se více ptát, pak zhodnotit kvalitu a cenu. Až pak kupovat dřevo. 

Ptejte se, jak se dřevo zpracovalo, jak je skladované, Jak je sušené a kolik má procent vlhkosti. Jakým prokazatelným způsobem došlo k odměření dodávky dřeva. 

Dodávky, na kontejnery, BIG BAG, nebo klece, odhadované volně ložené metrový naházené v autě z obchodního hlediska je nepřípustné. Zákazník nemá žádnou kontrolu nad množstvím. Těžko po každé bude mít u sebe metr a kalkulačku.

Jde pouze o důvěru mezi obchodníkem a zákazníkem. Vyjmenované nádoby mohou být využit jen v případě, že jsou ocejchované kontrolním úřadem. Nebo mají originální označení z továrny.  Stejně jako obchodní váhy jsou cejchované každý 2 roky. 

Abyste dobře nakoupili a měli jistotu. Existují balicí linky, které jsou na kalibrované rovnou z továrny 1.5 m3, 1.6 m3 podle velikosti nádoby.  Již je dost slušných firem, který investují, do těchto zařízení.  A těch by se spotřebitel měl držet. 


Balička na dřevo

 Jaké jsou možnosti dodávek z baliček na dřevo?

1.Tvar válec o objemu 1.6 m3 palety 120 x 120 x 165 cm.

2.Tvaru obdélníku o objemu 1.5 m3 paleta 120 x 80 x 165 cm.


3. Štípané dřevo o délce 100 - 105 cm  rovnané do baličky o objemu 1.25 m3 x 1,,6 = 2,0 m3 sypaných. Tento způsob odměřením dřeva Vám zajistí správné množství dodávané pro zákazníka.  Fotogalerie.


Rovnané dřevo 1,25 m3
 
Správné skladování šípaná metrová polena.  

Nikdy nekupujte dřevo od lidí přímo z auta řezané v lese na špalky a podobné praktiky. Je to podvod, jak rychle přijít k penězům s minimálními službami pro zákazníka. Vždy vás napálí, přijdete o peníze. Těchto podvodných inzerátů je na internetu nepřeberné množství. Sbazar, Bazoš, Facebook Marketplace. Reklamace je nejistá.


nn mm

To se Vám u nás nestane. dřevoleží přímo na zemi a pak je vydávané za suché dřevo. 

Nadarmo se neříká 2 x měř a jednou řež.  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení